tar 1.11.12 - en to nl translation catalogue (183 entries)

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
nl: Maak volume #%d klaar voor %s en druk op return:

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
nl: 
    Apparaat blokken:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, veelvoud van 512
      -i, --ignore-zeros             negeer genulde blokken (zelfde als EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)

en: 
    Device selection and switching:
      -f, --file=ARCHIVE             use archive file or device ARCHIVE
          --force-local              archive file is local even if has a colon
          --rsh-command=COMMAND      use remote COMMAND instead of rsh
      -[0-7][lmh]                    specify drive and density
      -M, --multi-volume             create/list/extract multi-volume archive
      -L, --tape-length=NUM          change tape after writing NUM x 1024 bytes
      -F, --info-script=FILE         run script at end of each tape (implies -M)
          --new-volume-script=FILE   same as -F FILE
          --volno-file=FILE          use/update the volume number in FILE
nl: 
    Apparaat selektie en veranderen:
      -f, --file=ARCHIVE             gebruik archiefbestand of apparaat ARCHIVE
          --force-local              archiefbestand is lokaal zelfs al heeft 
                                     het een dubbele punt
          --rsh-command=COMMAND      gebruik `remote' COMMAND in plaats van rsh
      -[0-7][lmh]                    specificeer `drive' en `density'
      -M, --multi-volume             maak/toon/extraheer meerdelige archieven
      -L, --tape-length=NUM          verander tape na schrijven NUM x 1024 bytes
      -F, --info-script=BESTAND      voer script uit aan einde van elke tape (-M)
          --new-volume-script=BESTAND  zelfde als -F BESTAND
          --volno-file=BESTAND       gebruik/update het volume nummer in BESTAND

en: 
    Informative output:
          --help            print this help, then exit
          --version         print tar program version number, then exit
      -v, --verbose         verbosely list files processed
          --checkpoint      print directory names while reading the archive
          --totals          print total bytes written while creating archive
      -R, --block-number    show block number within archive with each message
      -w, --interactive     ask for confirmation for every action
          --confirmation    same as -w
nl: 
    Informatieve uitvoer:
          --help            toon hulp-tekst en be\353indig programma
          --version         toon versie-informatie en be\353indig programma
      -v, --verbose         verbosely list files processed
          --checkpoint      toon directorynaam tijdens lezen archief
          --totals          toon aantal geschreven bytes tijdens aanmaken archief
      -R, --block-number    toon bloknummer in archief bij elke melding
      -w, --interactive     vraag om bevestiging bij elke aktie
          --confirmation    zelfde als -w

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
nl: 
    Hoofd operatie mode:
      -t, --list              toon de inhoud van een archief
      -x, --extract, --get    extraheer bestanden uit een archief
      -c, --create            maak een nieuw archief aan
      -d, --diff, --compare   zoek verschillen tussen archief en bestandssysteem
      -r, --append            voeg bestanden toe aan het einde van een archief
      -u, --update            voeg alleen nieuwere bestanden toe aan archief
      -A, --catenate          voeg tar bestanden toe aan archief
          --concatenate       zelfde als -A
          --delete            verwijder uit het archief (niet op mag. tapes!)

en: 
    Operation modifiers:
      -W, --verify               attempt to verify the archive after writing it
          --remove-files         remove files after adding them to the archive
      -k, --keep-old-files       don't overwrite existing files when extracting
      -U, --unlink-first         remove each file prior to extracting over it
          --recursive-unlink     empty hierarchies prior to extracting directory
      -S, --sparse               handle sparse files efficiently
      -O, --to-stdout            extract files to standard output
      -G, --incremental          handle old GNU-format incremental backup
      -g, --listed-incremental   handle new GNU-format incremental backup
          --ignore-failed-read   do not exit with nonzero on unreadable files
nl: 
    Operation aanpassers:
      -W, --verify               probeer archief na schrijven te verifieren
          --remove-files         verwijder bestanden na toevoegen in het archief
      -k, --keep-old-files       overschrijf bestande bestanden niet tijdens 
                                 extractie
      -U, --unlink-first         verwijder elk bestand voordat een nieuwe er 
                                 overheen geextraheerd wordt
                                 (twee maal gegeven, zelfs hele lege directory's)
          --recursive-unlink     maak hierarchien leeg voor extractie
      -S, --sparse               ga efficient om met `sparse' bestanden
      -O, --to-stdout            extraheer bestanden naar standaarduitvoer
      -G, --incremental          gebruik oud GNU-formaat incrementele backup
      -g, --listed-incremental   gebruik nieuw GNU-formaat incrementele backup
          --ignore-failed-read   beëinding niet met niet-nul bij onleesbare
                                 bestanden

en: 
    Report bugs to <tar-bugs@gnu.ai.mit.edu>.
nl: 
    Meld fouten aan <tar-bugs@gnu.ai.mit.edu>.

en: 
    Usage: %s [OPTION]...
nl: 
    Aanroep: %s [OPTIE]...

en: 
    Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
nl: 
    Geschreven door John Gilmore en Jay Fenlason.

en:  link to %s
nl:  verwijzing naar %s

en:  unknown file type `%c'
nl:  onbekend bestandstype `%c'

en: %d at %d
nl: %d op %d

en: %s is not continued on this volume
nl: %s gaat niet verder op dit deel

en: %s is the archive; not dumped
nl: %s is een archief; niet gedumpt

en: %s is the wrong size (%ld != %ld + %ld)
nl: %s heeft de onjuiste grootte (%ld != %ld + %ld)

en: %s: Cannot change mode to %0.4o
nl: %s: Kan mode niet veranderen naar %0.4o

en: %s: Cannot change owner to uid %d, gid %d
nl: %s: Kan eigenaar niet veranderen naar `uid %d, gid %d'

en: %s: Cannot chown to uid %d gid %d
nl: %s: Kan niet naar veranderen naar `uid %d gid %d'

en: %s: Cannot lchown to uid %d gid %d
nl: %s: Kan niet `lchown' naar `uid %d gid %d'

en: %s: Could not change access and modification times
nl: %s: Kan toegangs- en modificatietijd niet veranderen

en: %s: Could not create directory
nl: %s: Kan geen directory aanmaken

en: %s: Could not create file
nl: %s: Kan bestand niet aanmaken

en: %s: Could not create symlink to `%s'
nl: %s: Kan geen symbolische verwijzing maken naar `%s'

en: %s: Could not link to `%s'
nl: %s: Kan niet verwijzen naar `%s'

en: %s: Could not make fifo
nl: %s: Kan geen fifo (first in first out) aanmaken

en: %s: Could not make node
nl: %s: Kan `node' niet aanmaken

en: %s: Could not write to file
nl: %s: Kan niet schrijven naar bestand

en: %s: Could only write %d of %d bytes
nl: %s: Kan slechts %d van %d bytes schrijven

en: %s: Deleting %s
nl: %s: Verwijderen %s

en: %s: Error while closing
nl: %s: Fout bij afsluiten

en: %s: File shrunk by %d bytes, (yark!)
nl: %s: Bestand is %d bytes gekrompen, (jak!)

en: %s: Not found in archive
nl: %s: Niet gevonden in archief

en: %s: On a different filesystem; not dumped
nl: %s: Op een ander bestandssysteem; niet gedumpt

en: %s: Unknown file type; file ignored
nl: %s: Onbekend bestandstype; bestand genegeerd

en: %s: is unchanged; not dumped
nl: %s: onverandered; niet gedumpt

en: ((child)) Pipe to stdin
nl: ((kind)) doorsturen naar standaardinvoer

en: ((child)) Pipe to stdout
nl: ((kind)) doorsturen naar standaarduitvoer

en: (child) Pipe to stdin
nl: (kind) doorsturen naar standaardinvoer

en: (child) Pipe to stdout
nl: (kind) doorsturen naar standaarduitvoer

en: (grandchild) Pipe to stdin
nl: (kleinkind) doorsturen naar standaardinvoer

en: (grandchild) Pipe to stdout
nl: (kleinkind) doorsturen naar standaarduitvoer

en: --Continued at byte %ld--
nl: --Vervolgd bij byte %ld--

en: --Mangled file names--
nl: --`Mangled' bestandsnamen--

en: --Volume Header--
nl: --Deel Header--

en: Added write and execute permission to directory %s
nl: Schrijf en uitvoer permissies toegevoegd aan directory %s

en: Amount actually written is (I hope) %d.
nl: Werkelijk geschreven hoeveelheid is %d (hoop ik).

en: Archive %s EOF not on block boundary
nl: Archief %s `EOF' niet op blokgrens

en: Archive not labelled to match `%s'
nl: Archief niet gelabeled om te corresponderen met `%s'

en: Archive to stdin
nl: Archief naar standaardinvoer

en: Archive to stdout
nl: Archief naar standaarduitvoer

en: At beginning of tape, quitting now
nl: Begin van `tape', ik stop nu

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
nl: Poging tot extractie van symbolische verwijzingen als `harde' verwijzingen

en: Cannot add file %s
nl: Kan bestand %s niet toevoegen

en: Cannot allocate buffer space
nl: Kan geen bufferruimte vrijmaken

en: Cannot change to directory %s
nl: Kan niet veranderen naar directory %s

en: Cannot chdir to %s
nl: Kan niet `chdir' naar %s

en: Cannot close descriptor %d
nl: Kan `descriptor' %d niet afsluiten

en: Cannot close file #%d
nl: Kan bestand #%d niet afsluiten

en: Cannot exec %s
nl: Kan %s niet uitvoeren

en: Cannot exec a shell %s
nl: Kan shell %s niet uitvoeren

en: Cannot execute remote shell
nl: Kan `remote shell' niet uitvoeren

en: Cannot extract `%s' -- file is continued from another volume
nl: Kan `%s' niet extraheren -- bestand is vervolgd op een ander deel

en: Cannot fork
nl: Kan niet `fork'en

en: Cannot fork!
nl: Kan niet `forken'!

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot open archive %s
nl: Kan archief %s niet openen

en: Cannot open directory %s
nl: Kan directory %s niet openen

en: Cannot open file %s
nl: Kan bestand %s niet openen

en: Cannot open pipe
nl: Kan `pipe' niet openen

en: Cannot read %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Cannot read confirmation from user
nl: Kan niet veranderen naar directory %s

en: Cannot read from compression program
nl: Kan niet lezen vanuit compressie programma

en: Cannot read link %s
nl: Niet verwijzing %s niet lezen

en: Cannot remove %s
nl: Kan %s niet verwijderen

en: Cannot rename %s to %s
nl: Kan %s niet hernoemen tot %s

en: Cannot seek to %ld in file %s
nl: Kan niet `seeken' naar %ld in bestand %s

en: Cannot stat %s
nl: Kan niet `stat' %s

en: Cannot stat file %s
nl: Kan bestand %s niet `stat'

en: Cannot symlink %s to %s
nl: Kan geen symbolische verwijzing aanmaken van %s naar %s

en: Cannot use compressed or remote archives
nl: Kan geen gebruik maken van gecomprimeerde of `op afstand' archieven

en: Cannot use multi-volume compressed archives
nl: Kan meerdelige gecomprimeerde archieven niet gebruiken

en: Cannot verify multi-volume archives
nl: Kan meerdelige archieven niet verifieren

en: Cannot verify stdin/stdout archive
nl: Kan standaard-invoer/uitvoer archief niet verifieren

en: Cannot write to %s
nl: Kan niet schrijven naar %s

en: Cannot write to compression program
nl: Kan niet schrijven naar compressie programma

en: Child cannot fork
nl: Kind kan niet `forken'

en: Child died with signal %d%s
nl: Kind dood met signaal %d%s

en: Child returned status %d
nl: Kind komt terug met status %d

en: Conflicting archive format options
nl: Conflictuerende archiefformaat opties

en: Conflicting compression options
nl: Conflictuerende compressie opties

en: Could not allocate memory for blocking factor %d
nl: Kan geen geheugen vinden voor `blocking' faktor %d

en: Could not allocate memory for diff buffer of %d bytes
nl: Kan geen geheugen vinden voor verschilbuffer van %d bytes

en: Could not backspace archive file; it may be unreadable without -i
nl: Kan niet terug in archief bestand; het kan onleesbaar zijn zonder -i

en: Could not get current directory
nl: Kan huidige directory niet krijgen??

en: Could not get current directory: %s
nl: Kan huidige directory niet krijgen: %s??

en: Could not re-position archive file
nl: Kan archiefbestand niet herpositioneren

en: Could not rewind archive file for verify
nl: Kan niet teruggaan in rewind archief om te verifieren

en: Cowardly refusing to create an empty archive
nl: Angstvallige weigering een leeg archief aan te maken

en: Creating directory:
nl: Aanmaken directory:

en: Deleting non-header from archive
nl: Verwijderen niet-header uit archief

en: Directory %s has been renamed
nl: Directory %s is hernoemd

en: Directory %s is new
nl: Directory %s is nieuw

en: EOF in archive file
nl: EOF in archiefbestand

en: Error while closing %s
nl: Fout bij afsluiten %s

en: Error while deleting %s
nl: Fout tijdens verwijderen %s

en: Extracting contiguous files as regular files
nl: Extraheren `contiguous' bestanden als gewone bestanden

en: File %s shrunk by %d bytes, padding with zeros
nl: Bestand %s is %d bytes gekrompen, opvullen met nullen

en: File name %s%s too long
nl: Bestandsnaam %s%s te lang

en: File name %s/%s too long
nl: Bestandsnaam %s/%s is te lang

en: GNU features wanted on incompatible archive format
nl: GNU extras gevraagd voor een niet compatibel archiefformaat

en: Garbage command
nl: Rommel commando

en: Hmm, this doesn't look like a tar archive
nl: Hmm, dit ziet er niet uit als een tar archief

en: Invalid date format `%s'
nl: Ongeldig datum formaat "%s"

en: Invalid group given on option
nl: Ongeldige groep gegeven bij optie

en: Invalid mode given on option
nl: Ongeldige mode gegeven bij optie

en: Invalid owner given on option
nl: Ongeldige eigenaar gegeven bij optie

en: Invalid value for record_size
nl: Ongeldige waarde voor `record_size'

en: Missing file name after -C
nl: Ontbrekende bestandsnaam na -C

en: More than one threshold date
nl: Meer dan een threshold datum

en: Multiple archive files requires `-M' option
nl: Meerdere archiefbestanden verwacht de `-M' optie

en: No new volume; exiting.
nl: Geen nieuw `volume'; ik stop.

en: Obsolete option name replaced by --absolute-names
nl: Overbodige optienaam vervangen door --absolute-names

en: Obsolete option name replaced by --block-number
nl: Overbodige optienaam vervangen door --block-number

en: Obsolete option name replaced by --blocking-factor
nl: Overbodige optienaam vervangen door --blocking-factor

en: Obsolete option name replaced by --read-full-records
nl: Overbodige optienaam vervangen door --read-full-records

en: Obsolete option name replaced by --touch
nl: Overbodige optienaam vervangen door --touch

en: Obsolete option, now implied by --blocking-factor
nl: Overbodige optienaam vervangen door --blocking-factor

en: Old option `%c' requires an argument.
nl: Oude optie `%c' verwacht een argument.

en: Omitting %s
nl: `Omitting' %s

en: Only read %d bytes from archive %s
nl: Slechts %d bytes gelezen uit archief %s

en: Only wrote %ld of %ld bytes to file %s
nl: Slechts %ld van %ld bytes geschreven naar bestand %s

en: Only wrote %u of %u bytes to %s
nl: Heb slechts %u van %u bytes geschreven naar %s

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
nl: Opties `-%s' en `-%s' willen beiden standaardinvoer

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
nl: Opties `-Aru' zijn niet uitwisselbaar met `-f -'

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
nl: Opties `-[0-7][lmh]' worden niet ondersteund door *deze* tar

en: Premature end of file
nl: Prematuur einde van bestand

en: Read checkpoint %d
nl: Lees kontrollepunt %d

en: Read error at byte %ld reading %d bytes in file %s
nl: Leesfout bij byte %ld lezende %d bytes in bestand %s

en: Read error at byte %ld, reading %d bytes, in file %s
nl: Leesfout bij byte %ld, lezen %d bytes, in bestand %s

en: Read error on %s
nl: Fout bij lezen van %s

en: Reading %s
nl: Lezen %s

en: Record size must be a multiple of %d.
nl: Recordgrootte moet een veelvoud zijn van %d.

en: Removing drive spec from names in the archive
nl: Verwijder `drive' specificatie uit naam in het archief

en: Renamed %s to %s
nl: %s hernoemd naar %s

en: Skipping to next file header
nl: Overslaan tot volgende bestands`header'

en: Skipping to next header
nl: Overslaan tot volgende `header'

en: Symlinked %s to %s
nl: Symbolische verwijzing aangemaakt van %s naar %s

en: This does not look like a tar archive
nl: Dit ziet er niet uit als een tar archief

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de broncode voor kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID
    VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: This volume is out of sequence
nl: Dit deel is buiten het bereik

en: Too many errors, quitting
nl: Te veel fouten, ik stop

en: Total bytes written:
nl: Totaal aantal geschreven bytes:

en: Try `%s --help' for more information.
nl: `%s --help' voor meer informatie.

en: Unexpected EOF in archive
nl: Onverwacht EOF in archief

en: Unexpected EOF in mangled names
nl: Onverwacht EOF in `mangled' namen

en: Unexpected EOF on archive file
nl: Onverwachte EOF in archiefbestand

en: Unknown demangling command %s
nl: Onbekend `demangling' commando %s

en: Unknown file type '%c' for %s, diffed as normal file
nl: Onbekend bestandstype `%c' voor %s, `diffed' als een normaal bestand

en: Unknown file type '%c' for %s, extracted as normal file
nl: Onbekend bestandstype `%c' voor %s, geextraheerd als gewoon bestand

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header(s) detected
nl: VERIFICATIE FOUT: %d ongeldige `header(s)' gevonden

en: Verify
nl: Verifieer

en: Visible long name error
nl: Zichtbare lange name fout

en: Visible longname error
nl: Zichtbare lange naam fout

en: Volume `%s' does not match `%s'
nl: Volume `%s' komt niet overeen met `%s'

en: WARNING: Archive is incomplete
nl: LET OP: Archief is niet kompleet

en: WARNING: Cannot close %s (%d, %d)
nl: LET OP: Kan %s niet afsluiten (%d, %d)

en: WARNING: No volume header
nl: LET OP: Geen deel `header'

en: Write checkpoint %d
nl: Schrijf kontrollepunt %d

en: Write to compression program short %d bytes
nl: Schrijf naar compressie programma `short' %d bytes

en: Wrote %ld of %ld bytes to file %s
nl: Schreef %ld van %ld bytes naar bestand %s

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
nl: Niet meer specificeren dan een `-Acdtrux' optie

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
nl: Een van de `-Acdtrux' opties specificeren

en: block %10ld:
nl: blok %10ld:

en: block %10ld: ** Block of NULs **
nl: blok %10ld: ** Blok van nullen **

en: block %10ld: ** End of File **
nl: blok %10ld: ** Einde bestand (EOF) **

en: exec/tcp: Service not available
nl: exec/tcp: `Service' niet beschikbaar

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
nl: rmtd: Kan bufferruimte niet alloceren

en: rmtd: Garbage command %c
nl: rmtd: Rommel commando %c

en: rmtd: Premature eof
nl: rmtd: Prematuur einde van bestand

en: stdin
nl: standaardinvoer

en: stdout
nl: standaarduitvoer

en: tar (grandchild)
nl: tar (kleinkind)
